Kierował bez uprawnień i woził przy sobie płynną amfę

41 785596

Redakcja

15 listopada, 2023

Karany w przeszłości za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą 49-latek został zatrzymany podczas policyjnej akcji w powiecie cieszyńskim. Kierował bez uprawnień, był poszukiwany listem gończym, a ponadto w samochodzie przewoził płynną amfetaminę. 

W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej, policjanci z cieszyńskiej komendy przygotowali "zasadzkę" na 49-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie Strumienia i może się przemieszczać po terenie powiatu oraz kierować samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Akcja została przeprowadzona w miniony poniedziałek w Strumieniu. Policjanci zatrzymali pojazd, którym kierował poszukiwany. Podróżowała z nim 44-letnia kobieta i dwoje nieletnich. Mężczyzna próbował uciekać, ale został zatrzymany. 

-  W trakcie przeszukania pojazdu policjanci ujawnili, że pośród „codziennych” zakupów znajduje się kilka plastikowych butelek z cieczą. 49-latek i podróżująca z nim 44-letnia kobieta twierdzili, że to wino - relacjonuje policja.

Ale okazało się, że jedna z butelek miała o wiele mocniejszą substancję niż wino.  Była to płynna amfetamina. Biegły ocenił, że z zabezpieczonych 1500 gramów płynnego narkotyku można wytworzyć aż 4 kilogramy czystej amfetaminy. Z kolei z tej ilości przestępcy mogli przygotować nawet blisko 800 000 efektywnych dawek amfetaminy.

49-letni podejrzany odpowiadać będzie za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków zabronionych, co jest zagrożone karą nawet 12 lat więzienia. Decyzją sądu spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące, o co wnioskował prokurator. Podróżująca z nim kobieta została objęta policyjnym dozorem. Mężczyzna był karany w przeszłości. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 31.2µg/m3