9 milionów sztuk nielegalnych papierosów ukrytych w Dąbrowie Górniczej

35 783150

Redakcja

28 października, 2023

Takiego odkrycia nie było już dawno w województwie śląskim, ani w Polsce. W garażach na terenie Dąbrowy Górniczej śląscy i małopolscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą odkryli 9 mln sztuk nielegalnych papierosów. 

W przeprowadzonej akcji funkcjonariusze odkryli trzy kontenery wypełnione nielegalnymi papierosami. Zabezpieczono również Mercedesa Sprintera, wykorzystywanego do ich transportu. Z wcześniejszych ustaleń śledczych wynikało, że do garaży na terenie jednej z dzielnic przemysłowych w Dąbrowie Górniczej, trafiały hurtowe ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych.

- Łącznie w trzech wytypowanych kontenerach garażowych oraz w aucie dostawczym, policjanci zabezpieczyli w sumie 9 milionów papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które miały zostać rozprowadzone wśród odbiorców z całej Polski. Dodatkowo w samochodzie kryminalni znaleźli ponad 60 tys. zł w gotówce - relacjonuje policja.

Możliwa strata skarbu państwa w przypadku wprowadzenia takiej ilości papierosów na rynek wyniosłaby ok. 11 mln złotych. Policjanci, prowadząc postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej ustalili właścicieli zabezpieczonych papierosów. Mieszkańcy województwa śląskiego odpowiedzą teraz za posiadanie i transport wyrobów akcyzowych.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.2µg/m3 PM2.5: 28.7µg/m3