9-latka wjechała hulajnogą wprost pod nadjeżdżający samochód

66 798527

Redakcja

6 lutego, 2024

Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem hulajnogi i samochodu osobowego doszło dzisiaj w Żorach. Dziewięciolatka bez spojrzenia na drogę, wjechała na przejście dla pieszych, wprost pod nadjeżdżający samochód.

Dzisiaj (06.02.2024r.) koło godziny 11:30 dyżurny żorskiej Policji został powiadomiony o potrąceniu dziecka na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Folwareckiej.

Patrol ruchu drogowego zabezpieczył miejsce zdarzenia. Na podstawie relacji uczestników i świadków zdarzenia ustalił, jak doszło do potrącenia. 

Dziewięciolatka jechała chodnikiem na hulajnodze od miejskiego targowiska w kierunku Parku Cegielnia. Kiedy znalazła się na wysokości przejścia dla pieszych przy hali sportowej, bez spojrzenia na jezdnię wjechała wprost pod nadjeżdżający samochód marki Fiat Panda - relacjonuje policja. 

Niska prędkość samochodu i czujność kierowcy sprawiła, że uderzona przez samochód dziewięciolatka wyszła z tego bez większych obrażeń. Dziewczynką zaopiekowała się jej mama, a wykroczeniem zajmie się sąd.

powiązane artykuły:

Police 112
Lokalne 8 grudnia, 2023

12-latek chciał pojechać do szkoły w spodenkach i klapkach na hulajnodze. Pomimo śniegu i mrozu. 

Hulajnogatychy
Lokalne 20 lipca, 2023

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Tychach na skrzyżowaniu ul. Urbanowickiej z ul. Przemysłową.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3