70-latek porysował karoserie trzech samochodów. Chciał rozładować emocje

44 755389

Redakcja

28 kwietnia 2023

W Gliwicach Łabędach ktoś porysował karoserie trzech samochodów osobowych. Okazało się, że sprawcą jest starszy, ustatkowany mężczyzna.

Do łabędzkiego komisariatu zaczęli zgłaszać się właściciele aut parkowanych przy ul. Zygmuntowskiej. Gliwiczanie znajdowali swoje pojazdy z rysami na lakierze. 

-W toyocie yaris i dwóch samochodach marki BMW ktoś, działający umyślnie, zniszczył drzwi po prawych stronach, a w jednym aucie uszkodzono cały bok, łącznie z tylną lampą. To, co łączyło wszystkie pojazdy, to miejsce parkowania – chodnik wzdłuż Zygmuntowskiej. Zaznaczyć warto, że samochody parkowały zgodnie z przepisami - podała gliwicka policja. 

Straty oszacowano w dwóch przypadkach na 3000 złotych (łącznie 6000), w jednym na 7 tysięcy.

Kryminalni z gliwickiej „czwórki” rozpoczęli rozpytywanie osób, ustalanie, czy w pobliżu lub na drodze przejścia nie znajdują się jakieś kamery. Zabezpieczono szereg różnych nagrań i okazało się, że na jednym z nich, z oddali, widać podejrzanego. Wizerunek nie nadawał się do identyfikacji bezpośredniej, jednak pewien szczegół w wyglądzie sprawcy pozwolił policjantom zawęzić zbiór podejrzanych i typować już konkretną osobę.

-Wyznaczeni do zadania operacyjni przyprowadzili do komisariatu podejrzanego. To siedemdziesięcioparoletni gliwiczanin. W czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak sam stwierdził, nie miał żadnych racjonalnych powodów do mszczenia się na czyimś mieniu, oprócz rozładowywania frustracji rodzinnych. Zobowiązał się też do pokrycia całości kosztów przywrócenia pojazdów do stanu poprzedniego -  informuje policja. 

powiązane artykuły:

Cars red car parking
Lokalne 22 września 2022

Rysowanie samochodów kojarzone jest raczej z chuligańskimi wybrykami młodych, tym bardziej więc dziw

wandal niszczył samochody w Gliwicach
Lokalne 6 marca 2023

Na 6500 złotych szacowane są straty, po tym jak wandal idąc chodnikiem w Gliwicach, kopał

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3