Gliwice: szedł chodnikiem i kopał w samochody. Uszkodził lusterka i karoserię 7 aut

fot. KMP w Gliwicach

Redakcja

6 marca, 2023

Na 6500 złotych szacowane są straty, po tym jak wandal idąc chodnikiem w Gliwicach, kopał w lusterka oraz karoserię samochodów.

26 lutego w komisariacie przy ul. Warszawskiej w Gliwicach zaczęli pojawiać się mieszkańcy osiedla Obrońców Pokoju i zawiadamiać o zniszczeniach w ich samochodach, zaparkowanych wzdłuż ulicy. Ze zgłoszeń oraz oględzin miejsca, w którym dokonano wandalizmu, wynikało, że ktoś, idąc chodnikiem, kopał w lusterka oraz karoserię siedmiu aut. Straty wstępnie oszacowano na prawie 6500 złotych.

-Policjanci natychmiast wszczęli dochodzenie. Zabezpieczono nagrania osiedlowego monitoringu, na którym widać było postać młodego mężczyzny - relacjonuje gliwicka policja.

Detektywi rozpoczęli typowania. Po kilku dniach udało im się trafić na trop, a ten pozwolił zidentyfikować i potwierdzić tożsamość sprawcy. Pozostało jedynie zatrzymać sprawcę. 

To jednak okazało się zbędne, podejrzany wiedząc już, ze policjanci go szukają, zadzwonił do komisariatu i umówił się na przesłuchanie.

-27-latek usłyszał zarzuty popełnienia 6 przestępstw i 1 wykroczenia, do których się przyznał. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego kopał i niszczył samochody, jak przyznał, był wtedy nietrzeźwy - podała KMP w Gliwicach.

Sprawa zakończy się w sądzie karnym. Za umyślne zniszczenie mienia kodeks przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
Pokrzywdzeni będą mieć możliwość dochodzenia od sprawcy należnych im odszkodowań.

powiązane artykuły:

Police 4261161 1920 86
Lokalne 16 października, 2021

Stróże prawa zatrzymali 45-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który odprawie dwóch miesięcy niszczy

Policja 78
Lokalne 24 października, 2020

W nocy z czwartku na piątek pijany wandal zniszczył kilka zaparkowanych w Miechowicach samochodów. I

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3