7. etap Tour de Pologne. Utrudnienia w Zabrzu, Mikołowie i Tychach

IMG 20230802 114540 4

Redakcja

4 sierpnia 2023

Wielki finał Tour de Pologne! Czwartkowa czasówka nie dała nam jeszcze zwycięzcy. Ba! Dzięki niej ostatni, piątkowy etap będzie bardzo emocjonujący. Mohorić i Almeida mają ten sam czas, a trzeci Michał Kwiatkowski traci do nich 14 sekund. To gotowy przepis na ostrą walkę od startu do mety.

Dzisiaj kolarze ruszą do ostatniego pojedynku o 14:30 z Zabrza. Wszystko rozpocznie się przy stadionie Górnika. Dalej pojadą do Przyszowic, Ornontowic, Mikołów DK81 I DK44 i wjadą do Tychów, gdzie zjadą na DK1. Potem Świerczyniec, Frydek, Góra i wjadą do województwa małopolskiego, gdzie będą kontynuować ściganie aż do Krakowa.

Zabrze

W godzinach 6:00 - 19:00 całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów będzie ulica Roosevelta na odcinku od ronda przy Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Damrota. Objazd zamkniętego odcinka ulicy Roosevelta będzie się odbywał w obydwu kierunkach ulicami: Damrota - Olimpijską – Piłsudskiego.

• Na czas przejazdu wyścigu (w godzinach 14:00 – 14:45) będzie następowało krótkotrwałe wstrzymywanie ruchu na trasie przejazdowej i na skrzyżowaniach z nią połączonych.

Start honorowy zaplanowano na godzinę 14.30. Wyścig przez miasto prowadzić będzie ulicami: Roosevelta, de Gaulle’a, Korfantego, de Gaulle’a, rondo Sybiraków, Winklera, Makoszowska i dalej DW 921.

Powiat mikołowski

Kolarze przejadą ulicami Ornontowic: Zwycięstwa, Dworcowa oraz Mikołowa: Spyry, ks. Górka, Sosnowa, Zamkowa, Wojska Polskiego i wjadą na "wiślankę", tj. DK 81 (ulica Cieszyńska - kierunek Katowice). Następnie, za stacją paliw BP, zjadą na DK 44 - kierunek Tychy aż do tzw. Górki Mikołowskiej, do granicy z Tychami.

Planowany całkowity czas zamknięcia tej trasy zawiera się w godzinach od 14:00 do 15.30.

Tychy

Będą jechali trasą DK-44 od strony Mikołowa, ulicą Beskidzką, a następnie ul. Strzelecką, Szojdy, Targiela, Jedności i Bieruńską w kierunku Świerczyńca. Planowo, utrudnienia w ruchu rozpoczną się około godziny 14.30, a wszystkie odcinki dróg, przez które przejeżdżał będzie peleton, będą wyłączone z ruchu.

Bojszowy

Utrudnienia w ruchu wystąpią na drodze wojewódzkiej DW 931 Żubrów w kierunku Pszczyny (od skrzyżowania ulic Ruchu Oporu/Gościnna/ Żubrów) oraz na drogach powiatowych: ulica Barwna (kierunek Nowe Bojszowy od skrzyżowania z ulicami Bieruńską/Trzcinową), ulica Prosta, ulica Ruchu Oporu (do skrzyżowania ulic Gościnna/Żubrów). Trasa ta na czas przejazdu peletonu zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Wjazd na teren Bojszów od strony Tychów organizator przewiduje ok.15.30.

Powiat pszczyński

Peleton wjedzie na teren gminy Miedźna od strony Międzyrzecza przez most na rzece Pszczynka, dalej pojedzie przez miejscowość Frydek ulicą Gilowicką, przez Gilowice ulicą Korfantego, Lompy, miejscowość Góra ulicą Topolową, aż do skrzyżowania z ulicą Pszczyńską (DW 933), gdzie skręci w lewo w kierunku miejscowości Brzeszcze.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3