Obywatele Ukrainy pobili przechodniów w Mikołowie

Police 01

Redakcja

4 sierpnia, 2023

Dwóch Ukraińców zaatakowało trojga przechodniów, którzy wracali z imprezy. Podejrzani stwierdzili, że nie pamiętają zdarzenia z powodu nadmiernego spożycia alkoholu. 

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w centrum Mikołowa. W nocy z soboty na niedzielę troje znajomych wracało z imprezy. Nagle, bez żadnego wcześniejszego uprzedzenia, zostali zaatakowani przez dwóch 24-latków z Ukrainy. 

-  Według zebranego przez śledczych materiału dowodowego, atak był dla pokrzywdzonych kompletnym zaskoczeniem i nastąpił niespodziewanie, bez wcześniejszej słownej sprzeczki czy nawet wymiany zdań. Scysja rozpoczęta na chodniku, po chwili przeniosła się na ulicę - relacjonuje policja.

Jeden z agresorów został zatrzymany tuż po zgłoszeniu interwencji. Drugiego napastnika policja zatrzymała następnego dnia. 

- W trakcie przesłuchania 24-latkowie twierdzili, że incydentu nie pamiętają, a wszystkiemu winien jest alkohol - dodaje policja.

Usłyszeli już zarzuty.  Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował policyjny dozór oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonych mikołowian.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3