49-latek groził mieszkańcom powiatu żywieckiego

Redakcja

30 lipca, 2023

49-latek groził kilku mieszkańcom powiatu żywieckiego, że ich zabije. Żądał też pieniędzy. Działał w warunkach recydywy. 

Mieszkaniec powiatu żywieckiego jest podejrzany o dokonanie trzech przestępstw w ciągu kilku dni. Nachodził innych mieszkańców powiatu, groził im i żądał pieniędzy.

Został zatrzymany po tym, jak policjanci z Rajczy zostali zawiadomieni, że podejrzany wtargnął na posesję 75-latki. Groził, iż ją zabije i zażądał pieniędzy. Kobieta nie miała jednak pieniędzy. Sprawca uciekł. Został szybko namierzony przez policjantów.

Okazało się, że w kilka dni groził w ten sposób trzem innym mieszkańcom powiatu żywieckiego. - Groził zabójstwem i naruszył nietykalność cielesną 42-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, a także groził i żądał pieniędzy od pewnego 40-latka. Mężczyzna wszystkich przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy - relacjonuje żywiecka komenda.

Usłyszał w sumie 4 zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 15 lat.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3