
43-letni mieszkaniec Sieradza ukradł BMW na MOP w Oleśnicy Małej. Miał również dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży osobowego BMW pozostawionego na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych w Oleśnicy Małej. Podczas ustaleń okazało się, że prawdopodobnym sprawcą kradzieży samochodu wartego blisko 35 tysięcy złotych jest 43-letni mieszkaniec Sieradza.
- Dzięki pracy operacyjnej oławskich kryminalnych ustalono, że mężczyzna skradzionym samochodem porusza się drogą krajową numer 43 w kierunku Częstochowy. Ustalenia oraz bardzo dobra współpraca oławskich i kłobuckich policjantów doprowadziły do zatrzymania 43-latka. Mężczyzna został zatrzymany kilka minut przed godziną 18:00 przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego kłobuckiej jednostki - informuje policja.
Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Gdańsku.
Zatrzymany został doprowadzony do oławskiej jednostki, a następnie na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Oławie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.