42-latka usłyszała ponad 100 zarzutów. Próbowała wyłudzić unijną dotację!

zatrzymanie poszukiwanego

Redakcja

14 stycznia, 2022

Mieszkanka Orzesza próbowała wyłudzić ponad 100 tysięcy złotych. Podawała się za producenta rolnego.

W grudniu mikołowskie biuro Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowało KPP w Mikołowie o podejrzanym procederze. - W zawiadomieniu wskazano na szereg wątpliwości związanych ze złożonym wnioskiem o dotację z Unii Europejskiej. Podająca się za producenta rolnego mieszkanka Orzesza starała się o przyznanie płatności za rok 2019 z tytułu bezpośredniego wsparcia tej dziedziny gospodarki. Kwota, jaką miałaby otrzymać, to 130 tysięcy złotych - informuje policja.

Okazało się, że  kobieta podała nieprawdziwie informacje o użytkowaniu zadeklarowanych we wniosku działek. Większość z nich od kilku lat w ogóle nie była użytkowana. Rosły na nich chwasty i samosiejki drzew.

W środę 12 stycznia 42-latka stawiła się w mikołowskiej komendzie, gdzie usłyszała aż 134 zarzuty usiłowania oszustwa i wyłudzania unijnych środków. Do zarzucanych jej czynów przyznała się jedynie częściowo. W miejscowej prokuraturze powstał już akt oskarżenia w tej sprawie. Mieszkance Orzesza grozi do 8 lat więzienia - dodaje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3