35-letni mieszkaniec Lędzin zatrzymany za kradzież

Police 378255 1920 33

Redakcja

30 października 2021

O tym, że kradzież nie popłaca, a prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw, przekonał się mieszkaniec Lędzin, który pod koniec sierpnia br. zabrał z jednego z domów na terenie tego miasta i przywłaszczył mienie warte ponad 1 tys. złotych. Wczoraj bieruńscy policjanci zapukali do jego drzwi. 35-latek został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Do kradzieży domowej w Lędzinach doszło w nocy z 22 na 23 sierpnia br. Złodziej wykorzystał fakt, że na terenie posesji spotkała się grupa znajomych. Miał ułatwione zadanie, ponieważ brama i drzwi domu były otwarte. Niezauważony przez nikogo wszedł do środka skąd zabrał między innymi konsolę do gier i głośnik. Łączna wartość skradzionego mienia została przez pokrzywdzonych oszacowana na kwotę 1350 złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia o tej kradzieży zostało wszczęte dochodzenie i policjanci rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy przestępstwa. Dobre rozpoznanie dzielnicowego z rejonu Lędzin przyczyniło się do namierzenia złodzieja. 35-letni mieszkaniec miasta został zatrzymany przez bieruńskich kryminalnych wczoraj (27 października). Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży, za którą grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 35-latek stanie niebawem przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie.

źródło: KPP Bieruń

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3