32-latek pobił kobietę ze skutkiem śmiertelnym podczas libacji w Chorzowie

40 751023

Redakcja

30 marca 2023

Do tragedii doszło w Chorzowie. W jednym z mieszkań podczas libacji alkoholowej 59-letnia kobieta zmarła w wyniku pobicia. Sprawa została zgłoszona dopiero następnego dnia.

Zdarzenie miało miejsce w jednym z chorzowskich mieszkań w sobotę, 24 marca. W libacji alkoholowej udział brali  53-latek i jego 59-letnia konkubina, ich 44-letni znajomy oraz  dopiero co poznany 32-latek. W pewnym momencie najmłodszy z mężczyzn zaatakował kobietę. Gdy jej konkubent chciał go powstrzymać, również został uderzony.

Do mieszkania weszła sąsiadka, zaniepokojona odgłosami. Próbowała odciągnąć 32-latka, ale agresywny mężczyzna uderzył również ją. Grożąc pozostałym, zabronił powiadamiania Policji i pogotowia.

Sytuacja uspokoiła się. Uczestnicy libacji byli przekonani, że pobita 59-latka śpi. Kontynuowali "imprezę". Dopiero następnego dnia dwaj mężczyźni wyszli z mieszkania, aby zakupić alkohol. Wtedy zgłaszający zorientował się, że jego konkubina nie żyje. Powiadomił o tym dyspozytora numeru alarmowego.

32-latek z Chorzowa usłyszał zarzut zabójstwa, za które grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3