3-latek w pieluszce sam przyszedł na stację benzynową w Mysłowicach

3 latek na stacji paliw

Redakcja

22 czerwca 2024

Mysłowiccy policjanci otrzymali wczoraj zgłoszenie o dziecku w pieluszce, które przyszło samo na jedną ze stacji paliw. Policjanci zaopiekowali się maluchem i natychmiast rozpoczęli poszukiwania jego rodziców. Jak się okazało, 3-letni chłopiec sam wyszedł z mieszkania i dotarł aż na stację paliw. Decyzją sądu rodzinnego chłopczyk umieszczony zostanie w rodzinie zastępczej. O dalszym losie rodziców zadecyduje teraz sąd.

Tuż po godzinie 8.00 dyżurny mysłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracowników jednej ze stacji paliw, że znajduje się tam chłopiec w samej pieluszce. Chłopiec miał przejść sam, a w okolicy nie było jego rodziców. 

Po przybyciu na miejsce policjanci zaopiekowali się dzieckiem do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, który zadecydował o przewiezieniu chłopca na badania do szpitala. W międzyczasie trwały intensywne czynności, które miały na celu odnalezienie rodziców dziecka i ustalenie jego tożsamości.

Około godziny 11.00 stróże prawa dotarli do ojca dziecka i ustalili, że 3-latek prawdopodobnie sam wyszedł z mieszkania, gdy ten spał. O całej sprawie mundurowi poinformowali sąd rodzinny, który zadecydował o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej.

Teraz o losie rodziny zadecyduje sąd rodzinny.

powiązane artykuły:

Zaginiony 4 latek
Lokalne 21 maja 2024

4-letni chłopczyk będąc z mamą na placu zabaw, pobiegł za nadlatującym ptakiem, przez co

Dziecko pozostawione w samochodzie
Lokalne 27 lutego 2024

W miniony weekend patrol katowickiej straży miejskiej, w trakcie kontrolowania rejonu Kat

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3