Już dzisiaj Noc Świętojańska w rudzkim Parku Strzelnica

Noc swietojanska ruda slaska

Redakcja

22 czerwca 2024

Rozpalenie ogniska świętojańskiego, widowisko Teatru Ognia Nam Tara, koncerty Grzegorza Poloczka oraz zespołu Arkadia Band, a także Orkiestry Dętej KWK „Bielszowice” oraz Zespołu Akordeonistów im. E. Huloka - to tylko niektóre atrakcje, jakie zaplanowano w ramach tegorocznej Nocy Świętojańskiej w Rudzie Śląskiej. Odbędzie się ona w sobotę (22.06) w Parku Strzelnica w dzielnicy Bielszowice o godz. 18.30.

- Obchody Nocy Świętojańskiej w Parku Strzelnica to już tradycja w naszym mieście, która od lat przyciąga wielu mieszkańców i zachęca do wspólnej zabawy – mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. 
Po raz kolejny Dom Kultury w Bielszowicach, który jest organizatorem wydarzenia, zadbał o wiele ciekawych atrakcji dla starszych i młodszych mieszkańców. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. Będzie ono wspaniałą okazją do spędzenia wieczoru w plenerze przy muzyce i blasku ognia – dodaje.

Zabawa w bielszowickim parku rozpocznie się o godz. 18.30 koncertem Orkiestry Dętej KWK „Bielszowice” pod batutą Zygmunta Kliksa. Zaraz po nim (godz. 19.15) można będzie usłyszeć występ Zespołu Akordeonistów im. E. Huloka pod kierownictwem Roberta Kiera. Z kolei o godz. 20.00 przed publicznością zaprezentuje się zespół „Mini Bazar”, a następnie o godz. 21.15 swoje hity zaśpiewa Grzegorz Poloczek.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Zespoły teatralne „Moklandia” i „Jadesta” o 21.40 zaprezentują niezwykle klimatyczne widowisko świętojańskie, a zaraz po nim, o godz. 22.00 nastąpi rozpalenie ogromnego ogniska świętojańskiego. Z kolei o godz. 22.10 odbędzie się widowiskowy pokaz ognia, który zaprezentuje Teatr Ognia Nam Tara.

Uczestnicy Nocy Świętojańskiej będą mieli także okazję wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy wianek, a także poszukają kwiatu paproci i będą bawić się przy muzyce DJ-a. Nie zabraknie również specjalnej strefy atrakcji dla dzieci, gier i zabaw z harcerzami z Hufca Ruda Śląska, a także strefy gastronomicznej.


powiązane artykuły:

Action ruda slaska
Lokalne 20 czerwca 2024

Action kontynuuje swoją ekspansję w Polsce. Marka zagości tym razem w Rudzie Śląskiej, otwierając

Oze ruda slaska
Lokalne 9 kwietnia 2024

Ruda Śląska pozyskała kolejne środki zewnętrzne na budowę instalacji OZE w mieście. Tym razem jes

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3