27-latek znęcał się nad własnym ojcem i zaatakował policjantów

27lateklaziska

Redakcja

7 kwietnia, 2023

63-latek od miesięcy był ofiarą swojego 27-letniego syna, który znęcał się nad nim. Do dramatu ojca doszło w Łaziskach Górnych.

W miniony wtorek funkcjonariusze policji z Łazisk Górnych zostali wezwani do jednego z mieszkań w centrum miasta. Nietrzeźwy 27-latek wszczął awanturę i groził własnemu ojcu. Uderzył go w twarz. Jak się później okazało, znęcał się nad nim od dłuższego czasu.

Policjanci chcieli zatrzymać 27-latka i doprowadzić go do izby wytrzeźwień. Pijany mężczyzna wpadł w szał i zaczął wyzywać policjantów. Kiedy ci chcieli go obezwładnić, 27-latek usiłował się wyrywać, zaczął ich uderzać i kopać po nogach. W końcu agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

27-latek w czwartek usłyszał zarzuty znęcania się nad ojcem od jesieni ubiegłego roku i kierowania gróźb oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, znieważenia ich oraz zmuszenia do odstąpienia od podejmowanych czynności. Mieszkaniec Łazisk Górnych stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Na wniosek policjantów podejrzany został objęty kilkoma środkami zapobiegawczymi w postaci dozoru, nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do swojego ojca.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3