23-latek uderzył bezdomnego na przystanku

Handcuff g764413ea5 1920

Redakcja

8 lutego, 2024

W centrum Katowic na przystanku tramwajowym 23-letni mężczyzna zaatakował bezdomnego. Interweniowali strażnicy miejscy.

Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 lutego. Strażnicy miejscy zauważyli agresywnie zachowującego się 23-latka na przystanku tramwajowym. Mężczyzna uderzył bezdomnego. 

- Strażnicy miejscy natychmiast podjęli interwencję i powiadomili katowickich policjantów o ujęciu agresora. Ujęty mężczyzna skierował swój gniew również wobec interweniujących funkcjonariuszy. Używając słów obelżywych, znieważył funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani katowiccy policjanci, którzy zatrzymali agresora - relacjonuje katowicka komenda.

23-latek kopnął w klatkę piersiową bezdomnego 41-latka, a następnie kopał go po głowie. Do pokrzywdzonego, który doznał stłuczenia głowy, klatki piersiowej i podejrzenia pęknięcia żeber dolnych, została wezwana karetka pogotowia. Decyzją lekarza mężczyzna został hospitalizowany. 

Agresywny 23-latek był pod wpływem alkoholu - ponad 2 promile. Sprawę przejęli kryminalni z Komisariatu Policji VI w Katowicach, a prokuratura objęła sprawę ściganiem z urzędu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż śledczy określili czyn jako chuligański.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3