2 mln złotych na ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w bielskim szpitalu

Szpital

Redakcja

12 października 2022

Swobodniejszy dostęp do gabinetów lekarskich i zabiegowych zyskają osoby niepełnosprawne w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, dzięki grantowi w wysokości 2 mln złotych z Ministerstwa Zdrowia. Pieniądze przeznaczone są na realizację projektu Dostosowanie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej do osób ze szczególnymi potrzebami.

Nowością będą trzy kioski multimedialne z interfejsem graficznym, przystosowanym do potrzeb osób niedowidzących i niesłyszących, z nagranymi filmami w języku migowym, informującymi m.in. o lokalizacji poradni i oddziałów. Zainstalowane zostaną również plany tyflograficzne, ułatwiające czytanie za pomocą zmysłu dotyku, zapewniające lepszą orientację w przestrzeni szpitala.

Okienka rejestracyjne zostaną wyposażone w pętle indukcyjne ułatwiające komunikację z osobami niedosłyszącymi posługującymi się aparatami słuchowymi

W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną również chodniki, miejsca parkingowe, a także przebudowana będzie istniejąca pochylnia dla niepełnosprawnych, znajdująca się przy wejściu głównym do placówki.  

Na zrealizowanie całego projektu mamy czas do końca sierpnia przyszłego roku”

informuje zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych Szpitala Wojewódzkiego Łukasz Matlakiewicz. 

Do działającej w budynku szpitala apteki wybudowane zostaną nowe schody z podjazdem, a także pochylnia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wyremontowane zostaną również schody parkingowe oraz okolice przejścia dla pieszych przed budynkiem głównym szpitala.

Zadanie obejmuje również przebudowę łazienek na oddziałach placówki. Zakupiony zostanie także sprzęt i wyposażenie ułatwiające opiekę nad osobami niepełnosprawnymi tj. wózki inwalidzkie, wózki do przewozu osób w pozycji leżącej o zwiększonym udźwigu, kozetki lekarskie, o regulowanej wysokości, z funkcją zwiększonego udźwigu, specjalistyczne wagi, krzesełka prysznicowe, krzesełka ewakuacyjne itp.

 

Źródło: UM Bielsko-Biała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3