18-latka oszukiwała bielskich seniorów "metodą na lekarza"

Doctor g01df03f2e 1920

Redakcja

3 grudnia 2022

Znamy metody na wnuczka, policjanta, ale popularna jest również metoda na lekarza. W ten sposób 18-latka z Poznania oszukiwała seniorów. 

Od września do bielskich policjantów zaczęły zgłaszać się starsze osoby, które padły ofiarą oszustwa. - Dzwoniła do nich "Pani doktor", informując o potrzebie pilnego zakupu nierefundowanego leku na covid dla rzekomo poważnie chorego członka rodziny. Pokrzywdzeni przekazali oszustce swoje oszczędności oraz kosztowności - informuje bielska komenda.

Bielscy kryminalni rozpoczęli śledztwo. 28 listopada zatrzymali kompletnie zaskoczoną widokiem policjantów kobietę. Zatrzymana została rozpoznana przez pokrzywdzonych.

- Oszustką okazała się 18-letnia mieszkanka Poznania. Po zatrzymaniu trafiła ona do policyjnego aresztu, a następnie usłyszała zarzuty za pięć oszustw na terenie Bielska-Białej. Na wniosek śledczych i prokuratury bielski sąd zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi kara do 8 lat więzienia - dodaje policja.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że aresztowana kobieta metodą „na lekarza” oszukała lub próbowała oszukać również inne osoby na terenie Polski. Dotychczasowe ustalenie wskazują również na to, że podejrzana nie działała sama. Pomagała jej co najmniej jedna osoba.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3