17 zarzutów dla "zawodowego" złodzieja

41 729489

Redakcja

20 października, 2022

30-latek ma na swoim koncie nie tylko kradzież telefonów, ale przynajmniej kilkanaście innych przestępstw związanych z włamaniami do samochodów i kradzieżami rowerów, sprzętu budowlanego, kart bankomatowych i gotówki.

Na przełomie września i października, na terenie Cieszyna, wzrosła liczba przestępstw związanych z kradzieżami i włamaniami. Z terenu miasta  znikały samochody, rowery, telefony, karty bankomatowe i pieniądze… Policjanci po przeanalizowaniu śladów i zebranych materiałów nabrali podejrzeń, że za wszystkimi tymi występkami może stać ta sama osoba, zwłaszcza, że sprawy łączył podobny model działania. 

Policjanci zatrzymali mężczyznę, z którym powiązali wszystkie te sprawy. W trakcie przeszukania znaleziono przy nim skradziony dzień wcześniej telefon. Mundurowi ustalili, że 30-latek ma na swoim koncie nie tylko kradzież telefonów, ale przynajmniej kilkanaście innych przestępstw związanych z włamaniami i kradzieżami. Okazało się, że podejrzany popełnił co najmniej 17 przestępstw przeciwko mieniu- były to kradzieże i włamania do samochodów, kradzieże rowerów, telefonów, sprzętu budowlanego, kart bankomatowych i gotówka. Wartość skradzionych przez podejrzanego rzeczy przekroczyła 100 tysięcy złotych.

Wszystkie pojazdy zostały odzyskane przez policjantów albo ujawnione na terenie miasta przez pokrzywdzonych. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do wszystkich kradzieży i włamań. Na mocy decyzji sądu, złodziej został tymczasowo aresztowany. Sprawa jednak jeszcze się nie zakończyła i możliwe, że wyjdą na jaw jeszcze inne przewinienia 30-latka. Za kradzieże z włamaniami i kradzieże grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3