15-latka wbiegła na czerwonym na pasy i prawie zginęła. Teraz ostrzega innych [WIDEO]

Magdawypadek

Redakcja

24 czerwca, 2022

Chwila lekkomyślności i... może dojść do tragedii. Przekonała się o tym 15-letnia Magda, która ostrzega teraz innych uczestników ruchu drogowego.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach zainaugurowano akcję "Bezpieczne wakacje".  spotkaniu udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Dominik Łączyk, Naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia mł. insp. Joanna Świec Rajca, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Katarzyna Wesołowska, kierownictwo śląskiej drogówki oraz przedstawiciele Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Zaprezentowano prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie wakacyjnym, którą przedstawił naczelnik śląskiej drogówki kom. Krzysztof Stankiewicz. Policja pokazała również spot profilaktyczny przygotowany na podstawie zdarzenia z 29 maja br., do którego doszło w Gliwicach. 15-letnia Magda zgodziła się opowiedzieć o tym zdarzeniu żeby przestrzec innych uczestników ruchu drogowego przed lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dziewczyna wbiegła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle tuż za przejeżdżającym autobusem. Kierowca samochodu osobowego na innym pasie nie miał szans zauważyć nastolatki. Pojazd uderzył całym impetem w nastolatkę, która "odleciała" na kilka metrów. 

- Moje wakacyjne plany pokrzyżowała chwila lekkomyślności - mówi w filmie 15-letnia Magda.

Od początku 2022 roku w woj. śląskim w wypadkach z udziałem pieszych zginęło 25 osób. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.7µg/m3