Tychy walczą o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Już w sobotę Tyski Nocny Rajd Rowerowy

Rgfrfdfdw

Redakcja

23 czerwca, 2022

W najbliższą sobotę, 25 czerwca odbędzie się 155. Edycja Tyskich Nocnych Rajdów Rowerowych. Impreza organizowana jest w ramach rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Uczestnicy rajdu będą mieli do przejechania 19 kilometrów. Rajd wystartuje o godz. 21.30 z Parku Suble, z parkingu kościoła św. Jadwigi. Meta usytuowana jest na Dzikiej Plaży w Paprocanach.

Dla pierwszych 400 uczestników przewidziane są opaski odblaskowe. Na mecie przewidziano ognisko, kiełbaski dla uczestników, muzykę na żywo.

Wydarzenie odbywa się w ramach Rowerowej Stolicy Polski (RSP)  i jest skierowane do wszystkich, którzy jeżdżą na rowerze i posiadają telefon komórkowy. Wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja ma zasięg globalny, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nieważne czy będzie to wycieczka rekreacyjna, przejażdżka z dziećmi czy droga, którą codziennie pokonuje się do pracy/szkoły. Każdy kilometr się liczy.

Udział tyszan w rywalizacji jest podwójnie ważny. Dane zebrane przez aplikację rywalizacji RSP pomogą w sporządzeniu szczegółowej statystyki (tzw. „mapy ciepła”) dzięki której dowiemy się, którymi drogami i ścieżkami rowerowymi tyszanie poruszają się najczęściej i jakie kierunki obierają najchętniej.

Obecnie Tychy znajdują się na 20. miejscu w klasyfikacji ogólnej i walczą o jak najlepsze miejsce również w klasyfikacji wśród miast o liczbie mieszkańców od 100 001 do 200 000 (dane o liczbie mieszkańców zaciągane są  z GUS).

Zeszłoroczny wynik to 22 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 2 miejsce wśród miast o liczbie od 100 001 do 200 000 mieszkańców. Ponadto Tychy zajęły 1 miejsce w liczbie przejechanych kilometrów wśród śląskich miast.

Nagrody dla najlepszych miast

Rywalizacja to nie tylko Puchar do gabloty urzędu miasta, to także szansa na nowe stacje naprawy rowerów - dla najlepszych trzech miast oraz wyróżnienia indywidualne: vouchery w wysokości 1, 1,5 i 2 tys. zł do centrumrowerowe.pl oraz zestawy kosmetyków od Fale Loki Koki.

Do tegorocznej rywalizacji uczestników zagrzewa ambasador tegorocznej edycji RSP polski kolarz szosowy Marek Leśniewski, olimpijczyk, multimedalista, propagator aktywnego trybu życia.

 

Źródło: UM Tychy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.1µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3