15-latek z Czech chciał walczyć na wojnie w Ukrainie

6 278556 g

Redakcja

13 stycznia, 2024

15-latek z Czech chciał dotrzeć do Ukrainy, żeby walczyć z Rosją. Sprawne działania śląskiej straży granicznej i polskiej policji sprawiły, że odnaleziono nastolatka. 

10 stycznia 15-letni mieszkaniec Ostrawy wyszedł z domu, ale nie dotarł do szkoły. Jego rodzice zawiadomili czeskie służby o zaginięciu syna. Informację i rysopis nastolatka otrzymały też polskie służby. 

- Policja polska ustaliła, że jego telefon loguje się w Polsce, w Przemyślu. W toku dalszych czynności okazało się, że 15-latek zabrał z domu paszport, gdyż chciał dostać się do Ukrainy, aby wspomóc tamtejszą armię w walce z rosyjskim agresorem. Okazało się, że chłopak zdążył już przekroczyć granicę polsko-ukraińską - relacjonuje straż graniczna.

Na jego szczęście wszystkie szczegóły dotarły do funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pełniących służbę w Punkcie Kontaktowym dla Wspólnej Placówki w m. Chotĕbuz, którzy przekazali informacje dalej i współdziałali przy odnalezieniu chłopca.

- Dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej i doskonałej międzynarodowej współpracy, udało się 15-letniego Czecha niezwłocznie sprowadzić na terytorium Polski - dodaje straż graniczna.

Chłopiec wrócił do domu.

fot. straż graniczna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.0µg/m3 PM2.5: 1.9µg/m3