15-latek z Chorzowa zażartował o ataku terrorystycznym. W akcji udział wzięło FBI!

Laptop 5315401 1920

Redakcja

9 stycznia, 2024

Historia prosto z filmu, ale sytuacja została potraktowana poważnie przez polskie, niemieckie, a nawet amerykańskie służby. A powodem był głupi żart 15-latka z Chorzowa.

Na jednej z popularnych platform do udostępniania na żywo rozgrywek komputerowych ktoś umieścił informację o planowanym ataku terrorystycznym w centrum Wrocławia. Sprawę wykryło niemieckie biuro Interpolu, które przekazało szczegóły polskiej policji.  W akcję, oprócz niemieckich i polskich służb zaangażowało się również amerykańskie FBI. 

Ustalenia służb wskazały, że autorem gróźb może być 57-letni mieszkaniec Chorzowa. Chorzowscy i katowiccy kryminalni pojechali do mieszkania mężczyzny. Był zaskoczony ich wizytą, podobnie jak jego rodzina. Szybko okazało się, że autorem wpisu był... 15-letni syn mężczyzny.

- Jak wyjaśnił policjantom, był to jedynie „głupi, bezmyślny żart” i nie sądził, że ktokolwiek zwróci na niego uwagę - komentuje chorzowska komenda.

Gdyby sprawcą był dorosły, mógłby liczyć się z karą 8 lat więzienia. W tym przypadku o losie 15- latka zdecyduje sąd rodzinny.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3