10-latek znalazł na ulicy prawie 10 tysięcy złotych. Pieniądze odniósł do Biura Rzeczy Znalezionych

IMG 8625

Redakcja

5 października, 2022

10-latek z Goczałkowic-Zdroju znalazł na ulicy sporą sumę pieniędzy. Nie zastanawiał się ani chwili. Od razu zadzwonił do rodziców, którzy dostarczyli gotówkę do Biura Rzeczy Znalezionych w pszczyńskim starostwie.

Paweł Jacek z Goczałkowic-Zdroju idąc chodnikiem znalazł etui, a w nim prawie 10 tysięcy złotych. Od razu zadzwonił do mamy z informacją o swoim odkryciu i powiedział, że trzeba odszukać właściciela.

Rodzice dostarczyli pieniądze do Biura Rzeczy Znalezionych w pszczyńskim starostwie, a dzięki ogłoszeniu w Internecie, właściciel wiedział, gdzie ma się zgłosić. Zanim je odebrał, musiał podać sumę, nominały i opisać w czym były przechowywane. To normalne procedury w takich sytuacjach.

Właściciel był bardzo wdzięczny, że pieniądze znalazł Pawełek i tak się zachował. Podkreślał, że gdyby znalazca nie był uczciwy, nigdy nie odzyskałby gotówki”

mówi Marcelina Jacek, mama chłopca.

Paweł jest uczniem IV klasy goczałkowickiej szkoły, gdzie odwiedzili go wicestarosta Damian Cieszewski i komendant powiatowy policji insp. Grzegorz Bonalski.

Paweł wykazał się obywatelską postawą, godną pochwały. Wszyscy możemy być dumni, że mamy mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który potrafił się tak wzorowo zachować”

mówił wicestarosta Damian Cieszewski, wręczając młodemu goczałkowiczaninowi specjalny dyplom oraz nagrodę, która pomoże w realizacji piłkarskiej pasji.

Pawłowi obywatelskiej postawy pogratulował także komendant powiatowy policji, Grzegorz Bonalski, który w nagrodę zaprosił całą klasę na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Klasa otrzymała także zaproszenie do Starostwa Powiatowego.

Koleżanki i koledzy z klasy nagrodzili Pawła gromkimi brawami a szkoła nagrodzi chłopca oceną z zachowania.

IMG 8635

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.4µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3