Zwolnienia w FCA! Nawet 300 osób może stracić pracę

Fcabb
Kastelik

Szymon Kastelik

22 lutego, 2023

Jak informuje NSZZ "Solidarność", bielska spółka FCA Powertrain planuje zwolnić nawet 300 osób. Przyczyna? "Zmiana w strukturze zatrudnienia".

FCA Powertrain to jedna ze spółek grupy FCA w Polsce. Skupia się na produkcji silników.  Od chwili powstania zakład wyprodukował ponad 7,3 mln silników. Spółka FCA Powertrain Poland to pierwsza fabryka FCA na świecie, która osiągnęła poziom Gold w World Class Manufacturing.

We wtorek, 21 lutego Region Podbeskidzie NSZZ "Solidarność" opublikował komunikat, w którym informuje o planowanych masowych zwolnieniach w bielskim FCA Powertrain. - W FCA Powertrain Poland w Bielsku-Białej pracuje ponad 800 osób. Zarząd spółki zapowiedział, że będzie chciał zwolnić około 300 z nich, w tym 290 osób z produkcji. Podał też przyczynę tak drastycznej decyzji, nazywanej w zawiadomieniu „zmianą w strukturze zatrudnienia”: „W wyniku wprowadzenia przez Komisje Europejską regulacji dotyczących emisji spalin silników spalinowych nastąpił spadek zamówień na silniki, czego konsekwencją jest konieczność zakończenia przez FCA Powertrain Poland produkcji silników TwinAir oraz ograniczenie produkcji silników GSE i SDE” - informuje Solidarność.

Z tym problemem chce zmierzyć się Wanda Stróżyk, która kilka dni temu została wybrana na szefową Solidarności w spółkach Fiata na nową kadencję. Zapowiedziała, że w sobotę rozpoczną się rozmowy z zarządem spółki. Strona społeczna domaga się uzasadnienia podjętej decyzji dot. zwolnień i restrukturyzacji. 

Nieoficjalnie mówi się, że zwolnione osoby mają otrzymać propozycję pracy w innych zakładach Stellantisa w Tychach i Gliwicach. 

fot. screen Stellantis w Polsce YouTube

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 13.2µg/m3