ZUS wypłaci emerytury i renty jeszcze przed świętami

Emerytury przed świętami

Redakcja

15 grudnia, 2022

Emeryci i renciści, którym ZUS wypłaca świadczenia z terminem 25. dnia każdego miesiąca, w grudniu otrzymają je wcześniej, jeszcze przed świętami. Dotyczy to zarówno wypłat przekazywanych przez listonosza, jak i przelewów, które trafiają na rachunek bankowy.

Świadczeniobiorcy, których termin płatności emerytury czy renty wypada 25. dnia miesiąca, a w grudniu to dzień świąteczny, otrzymają swoje świadczenie przed Wigiliją. 

-Świadczenia doręczane przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, a świadczenia przekazywane na konto 22 grudnia – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Do końca grudnia pieniądze otrzymają także osoby, których termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 r. I tak, 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 29 grudnia.

Coraz więcej świadczeniobiorców wybiera przelew bankowy, jako sposób otrzymywania świadczenia, dzięki temu ich emerytura czy renta wpływa danego dnia na konto i nie muszą już czekać na wizytę listonosza, który przyniesie gotówkę. 

W województwie śląskim poziom ubankowienia dla nowo przyznanych świadczeń długoterminowych wynosi około 84% proc. (dane z marca 2022 r.). ZUS zachęca do założenia konta w banku, taki rachunek na który wpływa emerytura czy renta to nie tylko wygoda, ale też bezpieczeństwo.

W województwie śląskim największe ubankowienie nowych świadczeniobiorców jest w Oddziale ZUS w Bielsku-Białej. W marcu br. ponad 88 proc. nowych emerytów i rencistów wybierało konto w banku jako sposób dostarczania pieniędzy z ZUS. W Oddziale ZUS w Chorzowie i Częstochowie poziom ubankowienia dla nowo przyznanych rent i emerytur przekroczył 82 proc. W Oddziale ZUS w Rybniku 86 proc. nowych świadczeń długoterminowych jest przekazywanych na rachunek bankowych, nieco więcej jest w sosnowickim Oddziale, bo 87 proc. Wśród nowych świadczeniobiorców z Oddziału ZUS w Zabrzu - 84 proc. wybrało konto jako sposób dostarczenia pieniędzy z emerytury czy renty.

powiązane artykuły:

dorabianie do emerytury
Wiadomości 22 listopada, 2022

Dobre wiadomości dla osób, które pobierają świadczenia z ZUS i jednocześnie pracują, a ni

Banknotes gb10879cfe 1920
Lokalne 20 października, 2022

Od marca 2023 roku najniższa emerytura i renta mają wzrosnąć o 13,8 proc. Świadczenia te mają wynieś

ZUS Sosnowiec sale 2
Lokalne 11 października, 2022

Kompletujesz dokumenty potrzebne do złożenia wniosku emerytalnego i brakuje zaświadczeń sprzed lat?

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3