Zupa Wigilijna na pszczyńskim rynku. Ugotują ją strażacy z OSP

wigilijna zupa w pszczynie

Redakcja

17 grudnia 2022

Pyszną zupą pieczarkową będzie można posilić się w niedzielę 18 grudnia na pszczyńskim rynku. Tego dnia posiłek trafi także do pszczyńskich jadłodzielni.

Tradycja rozlewania wigilijnej zupy ma w powiecie pszczyńskim kilkanaście lat. W niedzielę przed świętami na rynku stanie kocioł z parującą pieczarkową, którą jak zwykle ugotują strażacy z OSP Pszczyna. Zupa będzie serwowana od godz. 11.00 do ostatniej porcji.

- Ciepłym posiłkiem dzielimy się z potrzebującymi. Od godz. 9.00 słoiki z zupą będziemy dostarczać do trzech pszczyńskich jadłodzielni przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św., przy kościele pw. Wszystkich Świętych, a także przy Domu Błękitnego Krzyża im. Matki Ewy przy ul. Paderewskiego 3 w Pszczynie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Organizatorami Zupy Wigilijnej są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Pszczynie, partnerami: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Pszczynie, Uprawa Pieczarek Świerkot z Wisły Wielkiej oraz Producent Marchwi Dzida Produkt z Goczałkowic-Zdroju.

powiązane artykuły:

wieszaki Wymiany Ciepła w Czeladzi
Wiadomości 13 grudnia 2022

Mieszkańcy Czeladzi ponownie mogą wymieniać się ciepłem. Na rynku tuż przy studni ustawio

akcja Wesoła Świąteczna Skarpetka
Wiadomości 9 grudnia 2022

Chcesz pomóc najbardziej potrzebującym? Kup parę skarpetek, szalik, czapkę lub rękawiczki

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3