Zrobili zakupy, ale zapomnieli zapłacić. Interweniował policjant "na wolnym"

kradzież w sklepie

Redakcja

7 kwietnia, 2023

Policjant z częstochowskiej „czwórki” robiąc zakupy w czasie wolnym od służby, zauważył klientów, którzy awanturowali się z pracownikiem ochrony i chcieli opuścić sklep z wózkiem załadowanym towarem. 

O tym, że policjantem jest się zawsze, przekonali się dwaj złodzieje, którzy zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży w sklepie.

Policjant z Komisariatu IV Policji w Częstochowie, w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym z marketów na terenie miasta. W pewnym momencie zauważył przed wyjściem dwóch mężczyzn, którzy z załadowanym towarem wózkiem usilnie chcieli opuścić sklep. Pomiędzy nimi a interweniującym pracownikiem ochrony wywiązała się awantura. 

-Sierżant Szymon Szkop, obserwując z dala to zajście, postanowił zareagować. Jak się okazało 22-latek i jego 28-letni kompan chcieli opuścić sklep z towarem, za który nie mieli w ogóle zamiaru zapłacić. Dzięki interwencji sierżanta i współpracy z pracownikiem ochrony, dwaj złodzieje zostali zatrzymani i przekazani umundurowanym policjantom, których wezwano na miejsce - podała KMP w Częstochowie. 

Artykuły różnego asortymentu o wartości prawie 650 złotych wróciły do sprzedaży. Obaj mężczyźni usłyszeli  już zarzuty, a za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Patrol Straz Miejska w Częstochowie
Lokalne 7 kwietnia, 2023

Częstochowscy strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec dwóch osób, które w środę około godz. 2

Sprawca
Lokalne 10 marca, 2023

Zatrzymano mężczyznę, który miał wejść do sklepu z pudełkiem, mówiąc, że to bomba. Mężczyzna zaa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 20.7µg/m3