Został poproszony o podwózkę. Zaatakowali go i ukradli samochód

54 769482

Redakcja

25 lipca, 2023

Dwóch mężczyzn zaatakowało 19-latka, który zgodził się na ich odwiezienie do domu. Następnie sprawcy ukradli paliwo w województwie mazowieckim. Okazało się, że mieli już sporo na swoim sumieniu. 

Do zdarzenia doszło w weekend w Pawłowicach, a cała sprawa miała swoją kontynuację w województwie mazowieckim. 19-latek z powiatu cieszyńskiego został poproszony przez znajomego o pomoc w odwiezieniu kolegów do domu. Nastolatek zgodził się. Kiedy wiózł dwóch mężczyzn, ci go zaatakowali. Następnie ukradli jego samochód wraz z telefonem, portfelem i gotówką.

Złodzieje zatrzymali się w województwie mazowieckim, gdzie w okolicy Wyszkowa nie zapłacili za paliwo. Po chwili zostali zatrzymani przez tamtejszy patrol. -  Jak się okazało, osobowym seatem podróżowały 4 osoby. Wśród nich sprawcy rozboju i dwie młode kobiety w wieku 20 i 24 lat. Policjanci ustalili, że obie kobiety kierowały po drodze samochodem, pomimo tego, że jedna z nich nie miała do tego uprawnień - informuje policja.

Przy jednej z kobiet znaleziono substancję psychotropową. W związku z podejrzeniem, że kobiety kierowały pod ich wpływem, została od nich pobrana krew do szczegółowej analizy. Sprawą zatrzymanych kobiet zajmą się mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

- Kolejne sprawdzenia w policyjnych systemach pokazały, że sprawcy rozboju mieli już konflikt z prawem i figurują jako osoby poszukiwane do odbycia kary więzienia. Mężczyźni usłyszeli zarzuty za rozbój, za co można trafić do więzienia nawet na 12 lat. Jako recydywistom, grozi im jednak zwiększenie kary nawet o połowę - dodaje policja.

Sąd rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zdecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3