Zobacz Gliwice z wysokości. Wieża widokowa kościoła otwarta dla zwiedzających

Wieza gliwice

Redakcja

13 maja 2024

Dzięki PTTK możemy zobaczyć Gliwice z wysokości około 60 metrów. Wieża widokowa kościoła p.w. Wszystkich Świętych rozpoczęła kolejny sezon turystyczny i zaprasza do przemierzenia ponad 200 stopni, na końcu których roztacza się niesamowity widok na Gliwice, ale nie tylko. Przy dobrej widoczności dostrzeżecie nawet góry!

Z wieży przy ul. Kościelnej 4, która jest jedną z najwyższych budowli w Gliwicach, roztacza się niezwykły widok na miasto. Można go podziwiać do końca września, a przy okazji posłuchać opowieści przewodnika na temat historii miasta i kościoła p.w. Wszystkich Świętych. Wejścia organizowane są w soboty i niedziele o godz. 16.00 i 17.00. Wystarczy przyjść pod wieżę chwilę przed godziną wejścia.

Wieża kościoła p.w. Wszystkich Świętych jest jedyną tak wysoką budowlą otwartą dla turystów w Gliwicach, dzięki czemu jest to najlepsze miejsce do podziwiania panoramy miasta z lotu ptaka. Przy dobrej widoczności można dostrzec górę Świętej Anny, a także Beskid Śląski, Mały i Śląsko-Morawski – informuje PTTK.

Bilety kosztują 10 zł. Płatne gotówką bezpośrednio u przewodnika.

Warto wiedzieć, że od 1 października do 30 listopada, w każdą sobotę i niedzielę (o godzinie 20.00) będą odbywać się nocne wejścia na wieżę. Wówczas będzie obowiązywać rezerwacja miejsc (mailowo lub FB: www.facebook.com/Wieza.Gliwice do środy przed danym weekendem). Bilety będą kosztować 15 zł (również płatne na miejscu, u przewodnika).

powiązane artykuły:

Gliwicka woda pitna
Lokalne 7 maja 2024

Odwiedzający Gliwice mogą już napić się „Gliwicką z głębin” na Rynku, skwerach Doncaster

Trasa kolejowa gliwice rybnik
Lokalne 21 kwietnia 2024

9 czerwca Koleje Śląskie uruchomią codzienne połączenie między Rybnikiem i Gliwicami. To prawdziw

Szpital miejski w gliwicach
Lokalne 18 kwietnia 2024

Miasto Gliwice wybrało firmę MIRBUD w przetargu na budowę nowego szpital

Makijaz ust triki
Lifestyle 10 maja 2024

W dzisiejszych czasach rynek kosmetyczny oferuje nam ogromną gamę produktów do makijażu ust:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3