Znęcała się nad członkiem rodziny. W trakcie interwencji policji proponowała... 50 zł łapówki

Pexels ahsanjaya 8719575

Redakcja

20 lipca, 2022

Dzielnicowi z Radzionkowa zatrzymali 40-letnią mieszkankę Nowego Chechła, która znęcała się nad członkiem rodziny. Kobieta próbowała wręczyć policjantom 50 złotych łapówki. Odpowie teraz przed sądem, grozić jej do 10 lat więzienia.

Mimo że czasy PRLu, w których w dobrym tonie było "dogadywanie się" na różne sposoby minęły, niektórzy nadal próbują stosować dawne praktyki, zwłaszcza w odniesieniu do policjantów na służbie. Zalewie kilka dni temu pisaliśmy o 19-latku, który po jeździe pod wpływem alkoholu i kolizji próbował przekupić policjantów sporą kwotą pieniędzy. Ten sam pomysł wpadła 40-latka z Nowego Chechła. 

W sobotę przed 14.00 radzionkowscy dzielnicowi zostali skierowani do Nowego Chechła na interwencję domową. Okazało się, że sprawcą interwencji jest 40-letnia kobieta, która znęcała się nad domownikiem. Zgodnie z prawem została zatrzymana. W trakcie dojazdu na komisariat kobieta postanowiła się „dogadać” z policjantami i próbowała wręczyć im... 50 złotych. Policjanci ostrzegli 40-latkę, że to przestępstwo, jednak nie przyniosło to rezultatu. Kobieta spędziła noc w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszała zarzuty. Grozi jej kara nawet 10 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.7µg/m3 PM2.5: 9.0µg/m3