Znana sieć ogranicza wypłatę gotówki ze swoich bankomatów! Polacy za dużo wypłacają

Bankomat

Redakcja

7 czerwca 2020

Euronet ogranicza wypłatę gotówki z sieci swoich bankomatów. Niezadowoleni są klienci i banki, które za każdą wypłatę realizowaną przez swoich klientów muszą płacić sieci prowizję - donosi portal businessinsider.

Jednorazowo z bankomatu Euronetu wypłacić można obecnie tylko 1000 zł. Jeżeli chcemy wypłacić większą kwotę transakcję należy powtórzyć. To spora niedogodność dla klientów, którzy przyzwyczajeni są do tego, że wypłata kilku tysięcy złotych za pomocą jednej transakcji była do tej pory normalnością.

Sieć wprowadziła ograniczenia, bo Polacy za dużo pobierali pieniędzy z ich maszyn. – Z uwagi na znaczny wzrost wartości jednostkowej wypłaty gotówki w ostatnich miesiącach wprowadziliśmy w części naszych urządzeń tymczasowy limit transakcji jednorazowej w wysokości 1000 zł – wyjaśnia Miziołek. – Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki w sieci Euronet – dodaje. (cyt. businessinsider.com.pl)

Dodatkową niedogodnością może być także sytuacja w której nie podejmiemy gotówki z urządzenia ponieważ może w nim zabraknąć banknotów. Takie przypadki mogą pojawić się sporadycznie a sieć ma mieć wszystko pod kontrolą.

Od wprowadzonych zasad odcinają się same banki, które ze swojej strony nie stawiają ograniczeń swoim klientom. 

Źródło: businessinsider.com.pl/własne

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.0µg/m3