Znamy datę otwarcia Planetarium Śląskiego po remoncie!

280293556 319256827039261 3742644431877983111 n

Redakcja

12 maja 2022

Po trzech latach zakończył się remont Planetarium Śląskiego, który od czerwca będzie Śląskim Parkiem Nauki. Urząd Marszałkowski woj. śląskiego zaprasza wszystkich na specjalny weekend, podczas którego wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.

Remont Planetarium Śląskiego trwał trzy lata i sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej, Budżetu Państwa oraz środków własnych Województwa Śląskiego. Ma być jednym z najnowocześniejszych Parków Nauki w Europie. Co się zmieniło? O tym może przekonać się każdy 11 i 12 czerwca 2022 roku.

W drugi weekend czerwca odbędzie się wydarzenie - Niebo nie jest granicą! To dopiero początek... – otwarcie Planetarium – Śląskiego Parku Nauki Planetarium Śląskie. Każdy chętny będzie mógł przekonać się na własne oczy czym jest Śląski Park Nauki i nowe Planetarium z ultranowoczesnym, hybrydowym systemem projektorów, rzucającym obraz w technologii ponad 8K. Organizatorzy przewidzieli różne atrakcje w weekend otwarcia:  seanse, koncerty przed budynkiem Planetarium, wieża widokowa, symulatory lotów kosmicznych, kabina wstrząsów sejsmicznych.

11 czerwca na scenie w Śląskim Parku Nauki wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Król i Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.  W weekend otwarcia (11–12 czerwca 2022) seanse będą odbywać się w dzień i w nocy.

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3