Znamy datę Intel Extreme Masters 2024! Ruszyła sprzedaż biletów

Iem2023

Redakcja

27 września, 2023

Intel Extreme Masters w Katowicach to jedno z najważniejszych wydarzeń esportowych i gamingowych na świecie. Znamy datę kolejnej edycji. Stolica województwa śląskiego znów stanie się światową stolicą esportu i gier. 

Intel Extreme Masters 2024 odbędzie się w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w okresie 9-11 lutego. Za sprawą zmagań w Hall of Heroes, Górny Śląsk dwunasty raz w historii znajdzie się centrum światowych wydarzeń esportowych.

Ale rywalizacja w ramach cyklu ESL Pro Tour (EPT) Championship w 2024 roku – IEM Katowice ruszy już od 31 stycznia. Przez kolejne 12 dni oczy esportowych kibiców z całego świata śledzić będą rywalizację 24 najlepszych drużyn Counter-Strike w walce o prestiżowe trofeum i łączną pulę nagród w wysokości 1 000 000 USD w polskim mieście będącym dziś jednym z najważniejszych symboli esportu.

Ostatnia faza rozgrywek odbędzie się na żywo w Spodku, na oczach tysięcy kibiców z całego świata. Oprócz głównego turnieju Counter-Strike odwiedzających Spodek czekają liczne atrakcje w dedykowanej strefie targowej – IEM Expo, która w zeszłym roku powróciła jako prawowita część wydarzenia po pandemii. Ponad 8000m2 przestrzeni wypełnionej aktywnościami, nowościami technologicznymi i gamingowymi, konkursami, a także dodatkowymi turniejami esportowymi ponownie wypełni ściany Międzynarodowego Centrum Kongresowego 9-11 lutego. 

Podczas tegorocznej edycji IEM 2023 w ciągu trzech dni IEM Katowice 2023 w Spodku pojawiło się ponad 65 000 osób kibicujących swoim faworytom. Turniej CS:GO cieszył się oglądalnością na poziomie blisko 710 000 widzów online podczas Wielkiego Finału, w którym G2 Esports zdobyło tytuł mistrzów. Była to również pierwsza odsłona, która oferowała dwa dodatkowe turnieje w ramach IEM Expo – samodzielne wydarzenie ESL Impact, kobiecego cyklu Counter-Strike, oraz pierwsze rundy inauguracyjnego sezonu ESL R1, wyścigów simracingowych.

Ruszyła już sprzedaż biletów na IEM 2024. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.2µg/m3 PM2.5: 28.7µg/m3