Znalazł broń podczas spaceru. To rakietnica produkcji radzieckiej

Broń znaleziona w powicie pszczyńskim

Redakcja

21 kwietnia 2023

Mieszkaniec powiatu pszczyńskiego podczas spaceru z psem znalazł stary pistolet sygnałowy tzw. rakietnicę. Broń została zabezpieczona i trafi teraz na badania do laboratorium kryminalistycznego.

Niebezpieczne pamiątki wciąż są odnajdowane przez rolników czy grzybiarzy podczas corocznych prac agrotechnicznych w gospodarstwach rolnych. Na nietypowe znalezisko tym razem natknął się jednak 18-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, który wyszedł na spacer z psem. Przechodząc obok miejsca, gdzie był prowadzony remont drogi, zauważył pistolet. Młody mężczyzna natychmiast powiadomił policjantów o swoim odkryciu. Mundurowi ustalili, że jest to broń sygnałowa, tak zwana rakietnica, produkcji radzieckiej. 

-Wstępne rozpoznanie pirotechniczne wskazało, że broń nie była załadowana. Pomimo korozji możliwe było odczytanie jej numerów seryjnych i roku produkcji - 1952. Zabezpieczona broń będzie teraz poddana badaniom balistycznym. Trwają też ustalenia osoby, która jako ostatnia ją posiadała - relacjunuje policja. 

W przypadku odnalezienia broni, często sami nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy jest to broń palna, czy też jej replika, bądź inna, na którą nie jest wymagane pozwolenie. O każdym tego rodzaju znalezisku należy poinformować Policję, gdyż jej nielegalne posiadanie, podobnie jak amunicji, zagrożone jest karą do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

niewybuchy w Gostyni
Wiadomości 23 lutego 2023

W miejscowości Gostyń ktoś przyniósł do lasu powojenne pociski. Na moźdz

44 744170
Lokalne 8 lutego 2023

Niemiecki pocisk z działa przeciwlotniczego i przeciwpancernego z okresu II wojny światowej. Na t

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3