Zmodernizowany SOR w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu

6

Redakcja

8 czerwca, 2023

Część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im Św. Barbary w Sosnowcu została zmodernizowana. Prace trwały też w izbie przyjęć.

Gruntowny remont SOR i izby przyjęć w WSS nr 5 w Sosnowcu trwał przez 1,5 roku. Prace objęły swoim zakresem dwa obszary - Izby Przyjęć oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w części rejestracji i triażu pacjentów oraz części przeznaczonej dla pacjentów trafiających w stanach nagłych przy udziale pogotowia ratunkowego. Oba obszary spełniają najwyższe wymogi zarówno sanitarne, jak i komfortu przebywających w nich pacjentów. Dzięki przebudowie obszaru wyodrębniono obszar dekontaminacji, nowoczesną izolatkę z zapleczem sanitarnym oraz salę obserwacji pacjentów.

- Pomieszczenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Izby przyjęć przeszły w ciągu ostatniego półrocza gruntowną modernizację. Pracom remontowym podlegał obszar Izby Przyjęć, triażu i rejestracji pacjentów SOR oraz obszar segregacji medycznej. W ramach tego powstały nowoczesne przestrzenie, które mają bezpośrednie przełożenie na komfort pobytu pacjentów i jakość udzielanych świadczeń medycznych. Nasz szpital posiada w swojej strukturze 24 oddziały, z czego 5 z nich to oddziały kliniczne. Serce Szpitala, jakim jest Szpitalny Oddział Ratunkowy liczy sześć łóżek, w tym dwa łóżka intensywnej opieki medycznej. Nasza jednostka o charakterze Centrum Urazowego zabezpiecza niemal czteromilionowy obszar mieszkańców. Dlatego też cieszę się, że obszar, który każdego dnia przyjmuje ponad 60 pacjentów może pochwalić się teraz nowoczesnym wnętrzem i wyposażeniem - ocenia p.o. Dyrektora WSS5 Krzysztof Kowalik.

Koszt remontu wyniósł 2 970 647,12 złotych - z funduszu przeciwdziałania COVID-19. Szpital otrzymał na ten cel dotację w wysokości 2 460 000 złotych ze środków krajowych. Modernizacja pozwoliła na wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań i technologii (wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, wod-kan, C.O., elektrycznych, teletechnicznych). Priorytetem jest zapewnienie pacjentom najnowszych i najbardziej skutecznych metod leczenia.

- To już kolejna inwestycja w tym szpitalu, a niebawem medycy i pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego bloku operacyjnego neurochirurgii. Wszystkie te inwestycje mają na celu podwyższanie standardu świadczonych usług medycznych oraz przekładać się bezpośrednio na zdrowie i życie mieszkańców naszego regionu. Dziękuję medykom i wszystkim zaangażowanym w tworzenie tego dzieła - somentowała Anna Jedynak, Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

7 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanej części SOR-u i izby przyjęć. 

fot. WSS nr 5 Sosnowiec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3