Legenda GKS-u Tychy odchodzi! Maciej Mańka rozegrał ponad 300 meczów

Maniol222 1024x1024

Redakcja

8 czerwca, 2023

Olbrzymie zmiany w GKS-ie Tychy. Z klubu odchodzi wielu piłkarzy, w tym prawdziwa legenda trójkolorowych - Maciej Mańka.

Mańka to prawdziwy trójkolorowy piłkarz GKS-u Tychy. Grę w klubie rozpoczął w 2007 roku, kiedy Tychy walczyły jeszcze w czwartej lidze. Obrońca uczestniczył w zdobywaniu kolejnych awansów, aż w końcu GKS znalazł się w I Lidze. Niestety, pomimo wielu prób Mance i GKS-owi nie udało się awansować do Ekstraklasy.

Miał swój epizod w Górniku Zabrze, ale szybko wrócił na stadion przy ulicy Edukacji w Tychach. Obrońca szybko został jednym z najważniejszych piłkarzy w drużynie. Był uwielbiany nie tylko przez kolegów z szatni, ale również przez kibiców. Zyskiwał szacunek u kolejnych trenerów, którzy przychodzili i odchodzili. Natomiast Mańka trwał przy ul. Edukacji.

W sumie Maciej Mańka rozegrał w barwach GKS-u Tychy 329 oficjalnych meczów, w których zdobył 32 gole. 

Z Tychami żegna się też Konrad Jałocha - jeden z najlepszych bramkarzy w historii tego klubu. Grę w trójkolorowych, tyskich barwach rozpoczął w środku sezonu 2017/2018 i bardzo szybko został numerem 1 w bramce GKS-u. Wielokrotnie popisywał się genialnymi paradami bramkarskimi. 

Jałocha rozegrał w sumie 176 spotkań. W 47 z nich zachował czyste konto.

fot. GKS Tychy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3