Zmiany w przychodniach! Muszą stawiać na e-recepty i profilaktykę

Computer 3343887 960 720

Redakcja

9 września 2019

Narodowy Fundusz Zdrowia chce "nagradzać" te placówki, które będą wystawiać e-recepty i przeprowadzać badania profilaktyczne. Ma też płacić dodatkowo za wsparcie właśnie w ramach podstawowej opieki zdrowotnej dla chorych przewlekle: na cukrzycę, choroby tarczycy czy niektóre schorzenia kardiologiczne.

Co to oznacza dla pacjentów? Przede wszystkim, że przychodnie działające  w ramach podstawowej opieki zdrowotnej będą musiały się nieco bardziej postarać. Wdrożyć sporo zmian organizacyjnych i prawnych by zdobyć certyfikaty jakości, Potem skupić się na tym, co może przynieść dodatkowe środki z publicznej kasy czyli na świadczeniach z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia oraz raka szyjki macicy. NFZ chce tym samym motywować lecznice do rozwoju oraz "zatrzymywania" u siebie pacjentów, którzy nie będą musieli ciągle ustawiać się w kolejkach do specjalistów.

Jak podaje śląski NFZ, podstawowa opieka zdrowotna to powszechnie dostępna, najważniejsza część systemu opieki zdrowotnej. Świadczenia w POZ udzielane są osobom, które dokonały wyboru lekarza, pielęgniarki, położnej. Realizowane są najczęściej w warunkach ambulatoryjnych (w gabinecie, poradni lub przychodni), ale w przypadkach uzasadnionych medycznie, także w domu pacjenta lub w domu pomocy społecznej.

Medical 563427 340

powiązane artykuły:

Thermometer 1539191 960 720
Wiadomości 8 stycznia 2020

W środę wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Papierowe będą wydawan

Hhjkhjhhh
Artykuły 11 lutego 2022

Trzeba przyznać, że dawne recepty nie należały do najwygodniejszych rozwiązań. Często aptekarze miel

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3