Zmiany w organizacji ruchu w Rudzie Śląskiej

Speedometer gb5b1c3424 1920

Redakcja

22 maja, 2023

Od 22 maja nastąpi ważna zmiana organizacji ruchu na jednej z ulic w Rudzie Śląskiej. Powodem jest remont ul. Wolności.

Od poniedziałku 22 maja nastąpi zmiana organizacji ruchu na modernizowanym odcinku ul. Wolności. Ruch zamiast ul. Bankową zostanie poprowadzony równoległą ul. Powstańców (nastąpi odwrócenie kierunku na tej ulicy).

- Wprowadzone zmiany pozwolą na przebudowę skrzyżowania ul. Wolności z ul. Bankową oraz wymianę w tym miejscu istniejącej sieci kanalizacyjnej i sanitarnej - informuje UM Ruda Śląska.

Dalej będzie obowiązywać ruch wahadłowy na odcinku ul. Wolności od Placu Chopina do ul. Wieniawskiego. Ruch odbywa się po nowo wykonanej nawierzchni, z kolei druga strona powinna być gotowa do połowy czerwca. Wówczas roboty wraz z ruchem wahadłowym przeniosą się na odcinek od ul. Wieniawskiego do ul. Mickiewicza.

- Nadal trwają prace na odcinku ul. Wolności od skrzyżowania ul. Wolności, Zabrzańskiej i 1 Maja w kierunku ronda na skrzyżowaniu ul. Magazynowej i Brańskiego. Całość prac na tym odcinku powinna się zakończyć w lipcu br., wtedy też będzie on w pełni przejezdny dla kierowców - dodaje miasto.

Przebudowa całej ulicy Wolności zakończyć się ma do października 2024 r.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.4µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3