Zmiany w funkcjonowaniu urzędu w Czeladzi. Przez koronawirusa

22291536 1880001798706557 4435506011626775163 o

Redakcja

20 października 2020

W związku z pozytywnym wynikiem na koronawirusa jednego z pracowników Urzędu Miasta w Czeladzi, bezpośrednia obsługa mieszkańców do odwołania będzie funkcjonowała w ograniczonym i niezbędnym zakresie.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną i pozytywnym wynikem testu na obecność SARS-CoV-2 u jednego z pracowników urzędu, Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec ustala, że od 21 października 2020 roku do odwołania, Urząd Miasta w Czeladzi będzie zamknięty. Do budynku będzie można wejść wyłącznie w ściśle określonych przypadkach, tylko wejściem głównym po kontakcie przez domofon.

A ja z góry przepraszam mieszkańców za utrudnienia i mocno chcę podkreślić, że dotychczas w trosce o obsługę mieszkańców, byliśmy jednym z niewielu urzędów, który niemal przez cały czas trwania, pandemii, pracował w pełnym zakresie i bez żadnych ograniczeń. W obecnej jednak sytuacji ograniczenia są konieczne, bo zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa w UM, mogłoby doprowadzić do całkowitego paraliżu jego pracy a co za tym idzie braku możliwości jakiejkolwiek obsługi mieszkańców a do tego nie możemy dopuścić. Niebagatelnym powodem ograniczeń jest także chęć ochrony zdrowia, zarówno pracowników jak i mieszkańców. Dodam jeszcze że, podobna sytuacja ma miejsce w CTBS-ZBK i niektórych placówkach oświatowych. Częściowo zdalnie pracują też pracownicy innych miejskich instytucji. Przy okazji dziękuję wszystkim tym pracownikom, którzy ogromnym wysiłkiem i poświęceniem, robią wszystko, by mimo pandemicznych utrudnień, nasze miasto funkcjonowało normalnie. Mieszkańców zaś proszę o wyrozumiałość i cierpliwość bo może się zdarzyć, że oczekiwane przez Państwa decyzje będą realizowane z opóźnieniem. W takich trudnych chwilach pomagajmy sobie wzajemnie, to bez problemu przetrwamy ten trudny okres.                                                                                                                                                                                                              -pisze na facebooku Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec.

W formie stacjonarnej, urząd będzie realizował jedynie zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom. 

Tutaj szczegóły dot. pracy urzędu

Foto: facebook.com/miastoczeladz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3