Zmiany na Daszyńskiego w Gliwicach. W poniedziałek rozczpoczną się tam roboty drogowe

Uytreggvgf

Redakcja

7 lipca, 2022

W poniedziałek, 11 lipca, o godz. 7.00 rozpocznie się remont ul. Daszyńskiego w Gliwicach, na odcinku od ul. Architektów do ul. Rybackiej. W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni: zlikwidowane zostaną uszkodzenia i spękania oraz ubytki w nawierzchni, co zwiększy komfort jazdy i bezpieczeństwo kierowców.

Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, remont będzie się odbywał etapami. Na czas prac wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, a wykonawca ustawi tymczasową sygnalizację świetlną”

informuje UM Gliwce. 

W miejscu prac obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania, a prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Dodatkowo, zamknięty dla ruchu zostanie wlot ul. Architektów. Objazd do niej poprowadzony zostanie ulicami: Tokarską, Prawników i Geodetów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace potrwają około dwa tygodnie. Warto znieść chwilowe niedogodności – po zakończeniu robót kierowcy będą mieli większy komfort jazdy, podniesie się też bezpieczeństwo na drodze”

dodają urzędnicy. 

Również tego dnia, o godz. 8.00, rozpocznie się budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej przy ul. Daszyńskiego 198. Prace będą prowadzone w pasie jezdni przy jej częściowym zwężeniu, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Prace potrwają około tygodnia. 

 

Źródło: UM Gliwice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.1µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3