Zmiana organizacji ruchu na węźle Brzęczkowice

Bez tytułu 2023 05 19 070734 zkzv

Redakcja

13 czerwca, 2023

Od 13 czerwca na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach zostaną wprowadzone nowe zmiany w organizacji ruchu, związane z remontem wiaduktu i nawierzchni węzła. Dotyczyć będą kierowców jadących od Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna w kierunku Krakowa. To część przygotowań przekazania przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A. odcinka A4 Kraków-Katowice stronie publicznej. 

Tydzień temu otwarto zjazd z autostrady A4 na drogę S1 dla kierowców jadących od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna. 13 czerwca br. zamknięty zostanie zjazd z drogi S1 na autostradę A4 dla kierowców jadących od Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna w kierunku Krakowa. Objazd zostanie poprowadzony przez węzeł Sosnowiec Jęzor, a następnie z powrotem S1 w kierunku Cieszyna i łącznicą relacji Łódź-Kraków węzła Brzęczkowice. Otwarcie zjazdu z S1 na autostradę A4 zaplanowano na 31 lipca 2023 roku.

Zarządca odcinka A4 Kraków - Katowice informuje o następujących zmianach w organizacji ruchu:

  • na jezdni w kierunku do Krakowa pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. na odcinku około 700 m. Na łącznicy węzła relacji Łódź-Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”. Planowana data usunięcia utrudnienia: październik 2023 r.;
  • na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. na odcinku około 700 m. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”. Planowana data usunięcia utrudnienia: październik 2023 r.;
  • na drodze S1, na obu jezdniach (w kierunku do Łodzi oraz do Cieszyna) w rejonie wiaduktu nad A4 dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/h na odcinku około 1800 m. Planowana data usunięcia utrudnienia: listopad 2023 r.

- Odpowiednie utrzymanie infrastruktury autostradowej (w tym nawierzchni i obiektów inżynierskich) wynika z obowiązujących przepisów i jest wymogiem Umowy Koncesyjnej i wynikającej z niej konieczności przekazania w roku 2027 autostrady A4 stronie publicznej w dobrym stanie technicznym - komentuje Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3