Zmiana na stanowisku dyrektora Studia Filmów Rysunkowych

1408x594

Redakcja

29 kwietnia 2021

W środę Ministerstwo Kultury poinformowało o powołaniu Macieja Chmiela na stanowisko dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Kadencje rozpocznie 1 maja 2021 r.

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński wyznaczył zastępcę Roberta Banasiaka. Maciej Chmiel przejmie obowiązki dyrektora SFR w Bielsku-Białej. Studio Filmów Rysunkowych założone zostało w 1947 i zajmuje się m.in. animacją — dawniej metodą poklatkową, a obecnie za techniką komputerową. Wyprodukowało takie seriale jak "Reksio", "Porwanie Baltazara Gąbki" czy "Bolka i Lolka".

Maciej Chmiel jest dziennikarzem radiowym oraz telewizyjnym, posiada również magistrat z historii sztuki uzyskany na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył m.in. Executive MBA na Uniwesytecie Illinois oraz podyplomowy kurs w Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. W latach 80. był uczestnikiem ruchu trzeciego obiegu. Jako dziennikarz pracował dla "Tygodnika Literackiego", "Do Rzeczy", "Polskiego Radia" i "TVP". W 2016 pełnił funkcję dyrektora Programu Drugiego Telewizji Polskiej.

Projekt budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji otrzymał dofinansowanie z funduszy norweskich. Wyniosło ono 15,1 mln zł. Cała inwestycja będzie kosztować 32 mln zł, a jej zakończenie przewidywane jest na 2023 rok.

powiązane artykuły:

5fae85c032855 o
Lokalne 29 stycznia 2022

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej rozpoczyna budowę Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3