Beskidzkie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformował o śmierci doświadczonej i szanowanej ratowniczki Ewy Konderli. Miała 50 lat.
W poniedziałek 14 grudnia po długiej walce z chorobą, w wieku 50 lat odeszła nasza Koleżanka Ewa Konderla - ratowniczka Sekcji Operacyjnej Cieszyn, od zawsze związana z górami i narciarstwem - informuje GOPS Beskidy.
Pani Ewa ratowniczką została w 2002 roku. Od tamtej pory nieustannie rozwijała swoje umiejętności i niosła pomoc innym. Specjalistka w jeździe na nartach.
- Uczestniczka wielu wypraw i akcji, w sezonach zimowych dbała o bezpieczeństwo użytkowników stoków, pracując jako ratownik narciarski. Świetna narciarka zjazdowa, skiturowa a przede wszystkim telemarkowa - członkini Telemark Pol-Ski Demo Team (pracowała nad Programem Nauczania Narciarstwa Telemarkowego), instruktorka narciarstwa zjazdowego oraz telemarku Polskiego Związku Narciarskiego, reprezentowała naszą Grupę podczas wielu ogólnopolskich zawodów narciarskich. Ze względu na stan zdrowia, w ostatnich latach przebywała w stanie pozasłużbowym, jednak zawsze w kontakcie z organizacją i ratownikami. Będzie nam jej bardzo brakowało! - dodaje GOPR.
fot. GOPR Beskidy