Złoty Koncert Filharmonii Śląskiej

Fiharmoniazloty

Redakcja

10 września, 2023

W piątkowy wieczór, 8 września w Urzędzie Marszałkowskim odbył się wyjątkowy, złoty koncert Filharmonii Śląskim. Było to "preludium" do rozpoczynającego się 15 września "złotego" sezonu artystycznego. 

Podczas Złotego Koncertu w Urzędzie Marszałkowskim, dyrektor Filharmonii Śląskiej zapowiedział wszystkie najważniejsze wydarzenie, które zorganizuje filharmonia w najbliższych miesiącach. 

Perłą w koronie Filharmonii Śląskiej w tym sezonie będzie  XI Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga, jeden z najbardziej znaczących polskich konkursów wykonawczych, od 1982 r. należący do Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych z siedzibą w Genewie. Między 17 a 27 listopada Filharmonia Śląska będzie gościć młodych dyrygentów z całego świata, rywalizujących o przepustkę do błyskotliwej międzynarodowej kariery oraz o nagrody, których łączna pula wyniesie 67 000 Euro.

2023 rok to też obchody 90. rocznicy urodzin Patrona, Henryka Mikołaja Góreckiego. Tegoroczna edycja Międzynarodowych Dni jego imienia będzie wyjątkowa. Filharmonia Śląska przygotuje całodniowy cykl koncertów.

Złoty sezon Filharmonii Śląskiej to też aż trzy wydarzenia w katowickim Spodku. W październiku Gala Muzyki Filmowej, luty GAME MUSIC CONCERT, a kwiecień premierowy koncert Hip-hop Symphonic.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.8µg/m3 PM2.5: 15.9µg/m3