Zlot motoryzacyjnych "staruszków" na bytomskim Rynku już w sobotę

Zlot4

Redakcja

7 września, 2021

To będzie wyjątkowy dzień dla wszystkich miłośników zabytkowych samochodów. W najbliższą sobotę, 11 września na bytomskim Rynku już po raz siedemnasty odbędzie się Parada Pojazdów Zabytkowych. Bytomski zlot cieszy się od wielu lat uznaniem fanów motoryzacji. Do miasta zjadą unikatowe samochody sprzed wojny, ale też legendy PRL-u takie jak popularne niegdyś „Maluchy”, „Syrenki” i „Duże fiaty”.

Wiele aut, które będziemy mogli zobaczyć na bytomskim Rynku ma nawet ponad pięćdziesiąt lat. Ich wygląd zewnętrzny, ale również stan techniczny jest tak perfekcyjny, że nie jeden kierowca chciałby posiadać tak unikatowe cacka.

Organizatorzy imprezy - Bytomski Klub Pojazdów Zabytkowych oraz Bytomska Galeria Motoryzacji Techniki przygotowali w sobotę, 11 września wiele atrakcji z okazji XVII Parady Pojazdów Zabytkowych.

Już od 10.40 do 13.30 będziemy mogli na Rynku podziwiać unikatowe samochody zabytkowe oraz wziąć udział w konkursach.

Ponadto po raz pierwszy w Bytomiu zostanie zaprezentowany unikatowy „Ursus”.

Około 13.30 impreza przeniesie się pod bytomskie Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów. Tam nie tylko będzie można zwiedzić otwarte w czerwcu nowe lodowisko, ale także spróbować sił w konkursach motoryzacyjnych.

W sobotę, 11 września na uczestników czeka kolejna Parada Pojazdów Zabytkowych

Na zakończeniu zlotu Miasto zaprasza od 15.00 na zwiedzanie Galerii Motoryzacji i Techniki oraz Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Strzelców Bytomskich.

Tam również nie zabraknie konkursów, tym razem z zakresu bezpiecznej jazdy samochodem.

Sobotnia impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Gminy Bytom.

 

Źródło: UM Bytom

Zlot5

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 20.2µg/m3 PM2.5: 14.9µg/m3