Zima na całego w Wiśle! Kolejne ośrodki zapraszają narciarzy

Nowa Osada

Redakcja

7 grudnia, 2023

Nie ma jeszcze zimy kalendarzowej, ani astronomicznej, ale za oknami widzimy prawdziwą zimę, której nie było od kilku dobrych lat. Dlatego nikt nie chce czekać z narciarskim szaleństwem. W Wiśle sezon rusza na całego. 

W najbliższych dniach otwierają się wszystkie kanapowe stacje narciarskie, których w Wiśle jest siedem. Od czwartku zaprasza ośrodek Skolnity, w piątek pierwsi narciarze będą mogli poszusować na Nowej Osadzie i Stacji Narciarskiej Stok, a w sobotę sezon rozpoczynają ośrodki Cieńków, Klepki, Soszów i Stożek. Od końca listopada codziennie jeździć można już na Siglanach.

Ponadto w Wiśle panują świetne warunki dla fanów biegów narciarskich. Świetnie przygotowane są już trasy na Kubalonce, ale pobiegać można też na 900-m pętli na Jonidle, gdzie założony jest tor do biegania stylem klasycznym. Na biegówkach można też poruszać się stokówką od Przełęczy Salmopolskiej w stronę Przysłopiu pod Baranią Górą, a także grzbietem Cieńkowa.

Z zimy w Wiśle korzystają też skiturowcy. Ostatnie dni to piękna zimowa aura, słońce i lekki mróz, stąd wielu miłośników skiturów wędruje w okolicach Stożka, Soszowa, Zielonego Kopca, Malinowa czy Baraniej Góry.

fot. Wisła UM

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.7µg/m3 PM2.5: 32.9µg/m3