Policja ustala szczegóły, po tragicznej śmierci Kacpra, zawodnika Viret Zawiercie

Znicz Duda Gracz

Redakcja

11 czerwca 2020

Do tragedii doszło nad ranem w nocy z wtorku na środę. Pociąg towarowy potrącił Kacpra Wołka. - Dziś rano otrzymaliśmy informacje o śmierci młodego mieszkańca Zawiercia, który miał przed sobą całe życie. Nie spodziewaliśmy się jednak, że ta tragedia tak dotkliwie dotknie naszą sportową rodzinę... - taki wpis pojawił się wczoraj na profilu w mediach społecznościowych drużyna piłki ręcznej Viret CMC Zawiercie.

- Około godz. 4.00 rano pomiędzy Górą Włodowską a Zawierciem pociąg towarowy PKP Cargo relacji Rykoszyn - Dąbrowa Górnicza potrącił osobę poza przejściami i przejazdami. Na miejscu pracowała specjalna komisja, która ustala przyczyny zdarzenia - informuje Katarzyna Głowacka z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

W związku z reorganizacją I ligi jedno z dwóch wolnych miejsc przypadło właśnie drużynie Viretu, która została już oficjalnie zaproszona do udziału w rozgrywkach przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i z takiej możliwości skorzysta. Niestety na parkiecie nie będzie miał okazji zadebiutować młody Kacper Wołek.

Zawierciańska policja cały czas próbuje ustalić szczegóły tego nieszczęśliwego wydarzenia. Poszukuje też ewentualnych świadków tragedii. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3