Zespół "Śląsk" leci do Stanów Zjednoczonych

Zdjeciapromocyjne 21

Redakcja

24 września, 2022

Od 29 września do 9 października artyści chóru i baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” będą koncertować w Stanach Zjednoczonych. Wystąpią m.in. w Jersey, Philadelphii, Cleveland i Chicago. Trasa odbywa się w ramach projektu „ŚLĄSK” TOUR – w 80 minut dookoła świata.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wyrusza w podróż do Stanów Zjednoczonych. Podczas tournée spotkają się z publicznością w New Britain (Connecticut), Jersey (New Jersey), West Bronx (New York), Philadelphii (Pensylwania), Worchester (Massachusetts), Albany (New York), Bufflo (New York), Cleveland (Ohio) i Chicago. 

W programie, oprócz sztandarowego, ludowo-narodowego repertuaru Zespołu „Śląsk” znajdą się także m.in. tańce węgierskie, hiszpańskie, irlandzkie, słowackie, grecka „Zorba”, „Tańce chasydzkie” a także utwory wokalne: pieśń „Jidai” wykonywana w języku japońskim, grecka „Athina”, włoska piosenka ludowa „Montanara” czy słynne „O sole mio”.  

Ukłonem w stronę publiczności amerykańskiej będzie popularna pieśń „America The Beautiful”, która obok hymnu jest stałym elementem tamtejszych uroczystości patriotycznych. Bogaty międzynarodowy program niesie ze sobą walory edukacyjne. Koncerty będą nie tylko kawałkiem Polski podarowanym amerykańskiej Polonii, ale także barwną podróżą po wielu zakątkach świata, dialogiem międzykulturowym ukazującym otwartość naszego kraju na bogactwo narodowego dziedzictwa wielu państw. 

Jeszcze tej jesieni, po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, Zespół „Śląsk” wystąpi także w Japonii, a w nowym sezonie, wśród kilku planowanych podróży zagranicznych odbędzie się m.in. długa trasa koncertowa we Francji (marzec/kwiecień). Wielbiciele projektu „Pieśni współczesnych” mogą być pewni, że w 2023 roku pojawi się także wiele okazji do wysłuchania ich podczas kolejnych koncertów na żywo, w największych salach koncertowych w Polsce. A już 24 września odbędzie się premiera „Pieśni współczesne live at Cavatina Hall” - pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych na świecie zapisów koncertowych zrealizowanych w technologii Dolby Atmos. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.1µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3