Zenon Martyniuk i Górnik Zabrze na otwarcie Zabrze Summer Festiwal 2022

ZABRZE 2022 web1000px Kopia 870x440

Redakcja

11 lipca, 2022

Już za kilka dnia startuje kolejna edycja Zabrze Summer Festiwal 2022. Cykl koncertów w okresie wakacyjnym powraca do Zabrza po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Pierwsi na scenie – w nadchodząca niedzielę, 17 lipca – zaprezentują się m.in. Zenek Martyniuk z zespołem oraz piłkarze Górnika Zabrze.

To już kolejna edycja Zabrze Summer Festival, który odbędzie się na terenie Centrum Handlowego Platan. Przed dwoma laty mieszkańcy tłumnie stawili się m.in. na koncertach Sławomira, Grubsona czy Jeden Osiem L. Tegoroczna zapowiada się jeszcze ciekawiej.

Zabrze Summer Festiwal 2022 rozpocznie się koncertem duetu Kingska & Malczi (godz. 17:00). Następnie na scenie zaprezentują się – podobnie jak podczas poprzedniej edycji – piłkarze Górnika Zabrze (godz. 18:00). Mieszkańcy w ten sposób poznają drużynę, która następnego dnia rozpocznie zmagania w nowym sezonie piłkarskiej Ekstraklasy (mecz w Zabrzu z Cracovią Kraków). Będzie to zatem idealna okazja do poznania nowych piłkarzy, a także – a być może i przede wszystkim – nowego trenera „Trójkolorowych”, Bartoscha Gaula. Z tej okazji otwarty przed kilkoma dniami, nowy Sklep Kibica Górnika Zabrze w CH Platan, planuje promocje na wybrane produkty.

Gwiazdą wieczoru pierwszego dnia Zabrze Summer Festival 2022 będzie Zenek Martyniuk z zespołem. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:30. W przerwach między występami oraz prezentacją drużyny Górnika Zabrze, czas umilać uczestnikom zabawy będą Dj Max Kolonkov oraz Dj Chojrak.

Tegoroczna edycja Zabrze Summer Festival zbiega się z obchodami przez Zabrze 100-lecia przyznania praw miejskich. Nie dziwi zatem, że lista artystów robi wrażenie, a każdy z nich reprezentuje inny gatunek muzyczny. Dzięki temu każdy mieszkaniec Zabrza znajdzie podczas tegorocznych imprez coś dla siebie. Dodatkowo podczas koncertów dostępne będę punkty gastronomiczne oraz miasteczko atrakcji dla dzieci.

Kolejne koncerty odbędą się 22 lipca (Michał Wiśniewski, Skolim i Woners), 13 sierpnia (Kamil Bednarek, Tribbs) oraz na zakończenie wakacji – 27 sierpnia (DJ Hazel i Bueno Clinic). Organizatorem cyklu koncertów Zabrze Summer Festival 2022 jest Imprezowy Kartel.

 

powiązane artykuły:

Bednarek
Lokalne 11 sierpnia, 2022

Przed nami trzecia odsłona Zabrze Summer Festival 2022. Po koncertach Zenona Martyniuka oraz Michała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.6µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3